Menu Close Menu

ممکن است وضعیت زرد کرونا در البرز قرمز شود

ممکن است وضعیت زرد کرونا در البرز قرمز شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: افزایش مراجعه کنندگان سرپایی و بستری به مراکز درمانی یک هشدار است و ممکن است شرایط البرز از وضعیت زرد به قرمز تبدیل شود.

دکتر حسین کریم روز چهارشنبه چهارم تیر ماه گفت:  متاسفانه با افزایش شیوع کرونا در کشور  و استان البرز مواجه هستیم و تعداد بیماران بستری شده نسبت به دو هفته قبل بیشتر شده است.
کریم افزود: روند مرگ و میر این بیماری نسبت به اسفند ماه اوایل شیوع کرونا کاهش یافته و اکنون روند ثابت و کمی دارد.
وی خاطرنشان کرد: افزایش مراجعه کنندگان سرپایی و بستری به مراکز درمانی یک هشدار است و ممکن است شرایط البرز از وضعیت زرد به قرمز تبدیل شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز ادامه داد: رعایت نکردن نکات بهداشتی از سوی مردم  می‌تواند وضعیت استان را به قرمز تبدیل کند  و بازگشت محدودیت‌ها را به دنبال خواهد داشت.
وی با بیان اینکه نقطه ضعف در مقابل کرونا، شلوغی و ازدحام است چون این ویروس به شدت در ازدحام جمعیت تکثیر خواهد شد  اعلام کرد: به مردم عزیز توصیه می‌کنم همچنان بر رعایت فاصله گذاری  دقت داشته باشند و از حضور در اجتماعات جدا پرهیز کنند.
کریم خاطرنشان کرد: از مردم در خواست می‌کنیم خارج از منزل حتماً از ماسک استفاده کنند چرا که در حال حاضر سلاح مبارزه با کرونا استفاده از ماسک و شستشوی مکرر دست‌ها است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز در پایان گفت: عوامل خطر مانند تراکم جمعیت، زندان‌ها و راه‌های مواصلاتی می‌توانستند استان را  در مرحله ی اول با بحران جدی رو به رو کنند ولی همراهی و کمک مردم بسیار حائز اهمیت بود و همچنین مدیریت و انسجام خوب استانی و اطلاع رسانی

اشتراک گذاری
ثبت دیدگـاه
Captcha
دیدگاه های کاربران