Menu Close Menu

50 فقره سرقت در پرونده سارق اماکن خصوصی و دولتی کرج

50 فقره سرقت در پرونده سارق اماکن خصوصی و دولتی کرج

با تلاش کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی استان البرز سارق اماکن خصوصی و دولتی که اقدام به 50 فقره سرقت در برخی از مناطق کرج کرده بود به همراه 5 مالخر دستگیر شد.

سرهنگ محمد نادربیگی رئیس پلیس آگاهی استان البرز اظهار داشت: در پی ارجاع یک فقره پرونده سرقت از اماکن خصوصی از کلانتری 12 چمران به پایگاه یکم پلیس آگاهی استان البرز، پرونده تحت بررسی کارآگاهان قرار گرفت.
وی افزود: طبق اظهارات شاکی پرونده محرز شد که چندین بار از منزل خالی از سکنه وی واقع در خط 4 حصار، لوازم منزل، شیرآلات و غیره به سرقت رفته است که در بررسی صحنه سرقت مشخص شد، سارق یا سارقان با شگرد تخریب در ورودی وارد منزل شده و لوازم آشپزخانه و شیرآلات را به سرقت برده اند.
این مقام انتظامی اظهار داشت: در بررسی سایر پرونده های مشابه سرقت های انجام شده، وسایلی از قبیل لوازم آشپزخانه، شیرآلات، وسایل گرمایشی-سرمایشی، مواد غذایی و ابزار آلات از داخل انباری ها به سرقت رفته بود.
سرهنگ نادربیگی گفت: شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار پایگاه یکم پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت تا این که پس از چندین شبانه روز انجام اقدامات پلیسی و بررسی پرونده سارقان سابقه دار، در نهایت فردی که سابقه سرقت داشت و به تازگی از زندان آزاد شده بود، شناسایی و پس از اطمینان از حضور وی در منزلش در یک اقدام غافلگیرانه دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.
وی گفت: نامبرده در بازجویی های صورت گرفته، ابتدا منکر انجام هرگونه سرقتی شد اما در مواجهه با اسناد و مدارک موجود لب به اعتراف گشوده و به 50 فقره سرقت از منازل خالی از سکنه، اماکن دولتی و انباری در مناطقی از "عظیمیه"، "کلاک"، "حصار"، "میدان کرج" و اطراف آن اعتراف کرد.
رئیس پلیس آگاهی استان البرز خاطرنشان کرد: متهم در ادامه اعترافاتش اذعان داشته اموال مسروقه را به تعدادی از سمساری ها فروخته، که با تلاش کارآگاهان 5 نفر از مالخران در مناطقی از "خلج آباد"، "حصار" و "اسلام آباد" کرج دستگیر و به جرم خود مبنی بر خرید اموال مسروقه از سارق اعتراف کرده و همگی آن ها با قرار وثیقه مناسب روانه زندان شدند.

اشتراک گذاری
ثبت دیدگـاه
Captcha
دیدگاه های کاربران