Menu Close Menu

کلاهبرداری با دستگاه اسکیمر

کلاهبرداری با دستگاه اسکیمر

رئیس پلیس فتا استان گفت: فردی که با کپی اطلاعات کارت بانکی شهروندان با دستگاه اسکیمر، اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب 100 نفر از شهروندان کرده بود دستگیر شد.

سرهنگ محمد اقبالی با اعلام این خبر گفت: تعدادي از شهروندان به پليس فتا مراجعه و مدعي شدند که کارت عابر آنها در اختیار خودشان بوده و از حساب آنها برداشت صورت گرفته است که بررسی موضوع در دستورکار کارشناسان اداره مقابله با جرائم و عملیات پلیس فتا قرار گرفت.
وی افزود: در بررسي هاي اوليه مشخص شد که برداشت به صورت اينترنتي نبوده و به صورت فيزيکي از طريق دستگاه پوز و دستگاه ATM از حساب مالباختگان برداشت شده، که اطمینان ماموران به کپی اطلاعات کارت بانکی مالباختگان از طریق اسکیمر به یقین تبدیل شد.
این مقام انتظامی ادامه داد: ماموران با انجام اقدامات پلیسی متوجه شدند متهم پس از سرقت و کپی کارت بانکی بیش 350 نفر از شهروندان به وسیله 2 دستگاه پوز سرقتی که متعلق به میوه فروشی سیار بوده اقدام به  مشاهده موجودی کارت کرده و درصورت وجود موجودی با خرید طلا و دخانیات موجودی کارت را خالی کرده اند.
سرهنگ اقبالی ادامه داد: در تحقیقات تکمیلی  ماموران با تلاش شبانه روزی و به کارگیری اقدامات پلیسی موفق به شناسایی متهم شده که پس از مراجعه به مخفیگاه وی متوجه شدند نامبرده به همراه خانواده اش در یکی از کشورهای همسایه در حال خوش گذرانی با پول های حاصل از کلاهبرداری است.
رئیس پلیس فتا استان البرز گفت: ماموران با زیر نظر گرفتن 2 ماهه متهم و خانواده اش در نهایت متوجه بازگشت نامبرده به کشور شدند که بلافاصله بدون تعلل وی را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.
این مقام انتظامی تصریح کرد: در بازرسی از مخفیگاه این شیاد کلاهبردار تعداد زیادی کارت خام بانکی، دستگاه اسکیمر و سایر لوازم ملزوم برای کلاهبرداری اسکیمری کشف شد.
وی خاطرنشان کرد: متهم در مواجهه با مدارک و مستندات دقیق ماموران به کپی کردن از کارت 350 نفر از شهروندان اعتراف کرده که تاکنون به برداشت غیر مجاز از کارت بانکی 100 نفر از آنها به ارزش 10 میلیارد ریال اقرار کرده است.
رئیس پلیس فتا استان البرز اظهار کرد: تحقیقات بر روی این پرونده ادامه دارد و تا کنون 8 نفر از مالباختگان شناسایی شده اند.

اشتراک گذاری
ثبت دیدگـاه
Captcha
دیدگاه های کاربران