Menu Close Menu

دستگیری سارقان خودروهای مدل پایین

دستگیری سارقان خودروهای مدل پایین

رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری سارقان خودروهای مدل پایین با 54 فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ  محمد نادربیگی  گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت خودروهای مدل پایین در سطح شهر کرج که از سیستم ایمنی ضعیف تری برخوردار هستند و با توجه به اينکه اين نوع خودروها در اختيار افراد کم در آمد و ضعيف جامعه بوده و بر روند زندگي اجتماعي اقشار کم درآمد تاثير گذار است، شناسایی و دستگیری سارقان به صورت ویژه در دستور کار اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی افزود: کارآگاهان با تلاش های شبانه روزی و بهره گیری از اقدامات پلیسی موفق به شناسایی یکی از سارقان شده و با تعقیب و مراقبت بلند مدت، درنهایت نامبرده را در یک فرصت مناسب در مخفیگاهش در محدوده مهرشهر کرج دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.
این مقام انتظامی با بیان اینکه 4 خودرو پراید سرقتی در مخفیگاه متهم کشف شده است  افزود: متهم در ابتدا منکر هرگونه سرقت بود اما در مواجهه با مدارک دقیق کارآگاهان به ناچار لب به اعتراف گشوده و به 54 فقره سرقت خودرو با همدستی یکی از دوستانش در شهرستان کرج اقرار کرد.
سرهنگ نادربیگی با اعلام اینکه 98 درصد خودروهای سرقت شده پرایدهای مدل پایین هستند گفت: علی رغم اینکه همدست متهم با شنیدن خبر دستگیری وی متواری شده بود، کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی مخفیگاه نامبرده را نیز شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه نامبرده را نیز دستگیر کردند.
وی در خصوص شیوه و شگرد سارقان گفت: متهمان با شناسایی خودروهای مدل پایین که فاقد سیستم امنیتی مناسب بودند با استفاده از یک شاه کلید اقدام به سرقت آنها می کردند.
در پایان رئیس پلیس آگاهی استان البرز از شهروندان درخواست کرد تا برای پیشگیری از سرقت خودروهای خود آنها را به لوازم ایمنی مانند دزدگیر و قفل پدال مجهز کنند.

اشتراک گذاری
ثبت دیدگـاه
Captcha
دیدگاه های کاربران