Menu Close Menu

افشاگری عضو شورای شهر کرج درباره حق جلسه 5 میلیون تومانی کمیسیون ماده 100

افشاگری عضو شورای شهر کرج درباره حق جلسه 5 میلیون تومانی کمیسیون ماده 100

سارا دشتگرد جزئیاتی را از مصوبه شورای شهر کرج در رابطه با افزایش حق جلسه کمیسیون ماده 100 مطرح کرد.

سارا دشتگرد عضو شورای شهر کرج  در رابطه با حواشی بوجود آمده در رابطه با مصوبات اخیر شورای شهر کرج گفت: بنده در هر زمینه ای سعی کرده ام تخصصی اظهار نظر کنم  اما نظرات من و تعدادی از همکارانم در رسانه ها خیلی دیده نمی شود؛  برخی از دوستان شورا با رسانه‌ها ارتباطاتی دارند که باعث می‌شود برخی دیده شوند و برخی دیده نشوند.

دشتگرد افزود: در همین جلسه ای که مسکن مدیران استانداری مطرح شد بلافاصله بعد از موضوع مسکن  یک لایجه ای از طرف شهرداری قرائت شد که حق جلسه اعضای کمیسیون ماده 100 شهرداری از یک میلیون هشتصد هزار تومان به پنج میلیون تومان در ماه افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: برای یک جلسه به مدت دو ساعت در هفته، همان مبلغ یک میلیون و هشتصد هزار تومان هم اضافی بود و رای شهرداری برای پرداخت حق جلسه برای کمیسیون ماده 100 قبلا توسط دیوان عدالت اداری ابطال شده بود و دیوان، شهرداری را از پرداخت حق جلسه منع کرده بود اما دوستان شهرداری و ماده 100 یک راهکاری را برای دور زدن رای صریح دیوان اتخاذ کردند و مجدد پرداخت حق جلسه را از سر گرفتند.

دشتگرد گفت: در سال 96 میزان حق جلسه کمیسیون ماده 100 مبلغ 3 میلیون تومان بود ولی بعد از اینکه پرداخت آن به دلیل رای دیوان متوقف شد بعد از آغاز مجدد به یک میلیون و هشتصد هزار تومان در ماه تقلیل پیدا کرد.

وی افزود: از مهر ماه سال جاری لایحه ای توسط شهرداری مطرح شد که این مبلغ از یک میلیون و هشتصد هزار تومان به 5 میلیون تومان افزایش پیدا کند. آقای دکتر خستو که با پرداخت مبلغ ودیعه مسکن یک مدیر استانی به دلیل تحمیل هزینه بی جا به شهرداری مشکل دارند و جار می‌زنند و همه را خبردار می‌کنند تمام تلاش خود را کردند تا این مبلغ تصویب شود و رای همه را بگیرند.

دشتگرد تصریح کرد: برای اینکه این طرح مصوب شود سه دور رای‌گیری کردند تا نتیجه مطلوب را بگیرند که در آخر به دلیل رای منفی اعضایی که در کمیسیون ماده 100 نبودند و برخی اعضا که با وجود عضویت در کمیسیون ماده 100 از سر وجدان رای محالف دادند این طرح تصویب نشد و رای شش در برابر شش شد و این طرح باید در فرمانداری مورد بررسی قرار بگیرد.

این عضو شورای شهر کرج گفت: اعضای کمیسیون ماده 100 متشکل از 7 نفر از اعضای شورا،  7 نفر از وزارت کشور با حضور شخص فرماندار کرج و هفت نفر هم از دادگستری است. سه نفر هم عضو کمیسیون ماده 77 است که متشکل از یک عضو شورا، یک قاضی و یک نفر از وزرات کشور است.

دشتگرد یادآور شد: مجموع افراد این دو کمیسیون 24 نفر می شود؛ اگر هر کدام از این افراد برای هر ماه پنج میلیون تومان حق جلسه دریافت کند در ماه شهرداری باید صد و بیست میلیون تومان حق جلسه پرداخت کند.

وی گفت: مجموع دریافتی این 24 نفر در یک سال مبلغ یک میلیارد و 440 میلیون تومان می شود. این پول از جیب شهرداری می رود در حالی که پرداختی رهن مدیر استانداری فقط یک ودیعه رهن یک ساله بود و به خزانه شهرداری باز می‌گشت.

دشتگرد افزود: صدای اولی در رسانه ها می پیچد چون آقای دکتر خستو مخالف است اما در طرح دومی که پول به جیب آقای خستو می رود ایشان صدایشان در نمی آید چون آقای خستو برای خبرنگارانی که با ایشان کار می‌کنند به بهانه حمایت از رسانه‌های استان چندین نوبت در شورا لایحه می آورند و یکبار 70 میلیون تومان و یکبار 150 میلیون پاداش در شورا به تصویب رسانده اند. این صدو پنجاه میلیون تومان و هفتاد میلیون تومان هزینه اخباری می‌شودکه آقای دکتر خستو می خواهند از شورا بیرون بیاید.

اشتراک گذاری
ثبت دیدگـاه
Captcha
دیدگاه های کاربران