Menu Close Menu

افزایش جمعیت سگ‌های بلاصاحب در شهرهای البرز

افزایش جمعیت سگ‌های بلاصاحب در شهرهای البرز

معاون خدمات شهری شهردار کمالشهر گفت: سگهایی که گوشوارههای زردرنگ دارند عقیم شده هستند و از نظر سلامت مشکلی ندارند به همین دلیل از شهروندان درخواست میشود آنها را جابه جا نکرده و آسیبی به آنها نرسانند.

سید محمود قریشی اظهار کرد: طی سال‌های گذشته شاهد افزایش جمعیت سگ‌های بلاصاحب در اکثر شهرهای استان بوده‌ایم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه تردد این سگ‌ها در معابر و خیابان‌ها باعث برخی مشکلات همچون ایجاد  ترس در برخی شهروندان می‌شود، طبق دستورالعملی که سازمان شهرداری‌های کشور به شهرداری‌ها ابلاغ کرده، سگ‌های بلاصاحب  این شهر با روش بیهوشی زنده‌گیری و به پناهگاهی در محدوده جاده بهشت سکینه منتقل می‌شوند.

وی افزود: با توجه به ظرفیت محدود این پناهگاه، طبق دستورالعملی مقرر شده این سگ‌ها پس از تایید سلامت و عقیم‌سازی در همان مناطقی که زنده گیری شده اند رها شوند.

این مسئول با اشاره به اینکه سگ‌های عقیم شده بی خطر هستند توضیح داد: سگ‌هایی که گوشواره‌های زردرنگ دارند عقیم شده هستند و از نظر سلامت مشکلی ندارند به همین دلیل از شهروندان درخواست می‌شود آنها را جابه جا نکرده و آسیبی به آنها  نرسانند.

 قریشی با اشاره به این‌که  محدوده خرمدشت از اطراف باز است و زمین‌های خالی زیادی به سمت هشتگرد، کرج و ساوجبلاغ دارد، گفت: همین مساله باعث شده از دیگر مناطق سگ‌ها را در این منطقه رها ‌کنند.

معاون خدمات شهری شهرداری کمالشهر افزود: گشت‌های ما پیگیرهستند و به طور مرتب در منطقه نظارت دارند و در صورت مشاهده سگ‌ها را زنده‌گیری و به پناهگاه منتقل می‌کنند.

اشتراک گذاری
ثبت دیدگـاه
Captcha
دیدگاه های کاربران