Menu Close Menu

کشف بیش از 112 میلیارد دستگاه استخراج گر ارز ديجيتال قاچاق در کرج

کشف بیش از 112 میلیارد دستگاه استخراج گر ارز ديجيتال قاچاق در کرج

فرمانده انتظامی استان از کشف یک هزارو 686 دستگاه استخراج گر ارز دیجیتال به ارزش 112 میلیارد و 500 میلیون ریال از 2 باغ و یک سوله در مناطق مختلف کرج خبر داد .

 سردار عباسعلی محمدیان  با اعلام این خبر گفت : در راستاي مبارزه با قاچاق کالا وارز و برابر دستورالعمل هاي صادره از پليس امنيت اقتصادي مبني بر مقابله با قاچاق دستگاه هاي استخراج کننده رمز ارز ديجيتال ، ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان در پی دریافت گزارش های مردمی مبني بر نصب دستگاه هاي استخراج گرارزديجيتال در داخل باغی در منطقه کیانمهر کرج بلافاصله برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند .
وی گفت : ماموران دربازديد از داخل باغ تعداد 620 دستگاه ماينر (بيت کوئين) نصب شده که در حال  فعالیت بود کشف کردند و یک نفر در این رابطه دستگیر شد.
این مقام ارشد انتظامی با بیان این که بر اساس نظر کارشناسان ارزش تقريبي کالاهای کشف شده 40 میلیارد ریال برآورد شده است اظهار کرد : متهم دستگیر شده در بازجويي هاي ماموران ضمن اقرار به فعالیت خود در این زمینه، به 2 مکان دیگر نگهداری ارز دیجیتال در مناطق ماهدشت و کیانمهر کرج اعتراف کرد .
وی افزود :  ماموران پس از اعزام به ماهدشت کرج از داخل یک شرکت تزریق پلاستیک 36 دستگاه ماينر فعال به ارزش تقريبي 2 میلیارد و 500 میلیون ریال و در منطقه کیانمهر نیز تعداد 4 کانکس مجهز به سيستم فن وسيم کشي شده و قفسه بندي دستگاه هاي ماينر ، تعداد یک هزارو 30 دستگاه استخراج رمز ديجيتال و مقادير زيادي سيم و پاور به ارزش تقريبي 70 میلیون  ريال کشف کرده و 5 نفر در این رابطه دستگیر شدند .
فرمانده انتظامی استان البرز با بیان این که بر اساس کارشناسی های صورت گرفته ارزش تقريبي کالاهای مکشوفه  در مجموع 112 میلیارد و 500 میلیون ريال برآورد شده است گفت : پرونده متهمان برای رسیدگی و صدور رای نهایی به اداره کل تعزيرات حکومتي استان البرز ارسال شد.
سردار محمدیان گفت : باتوجه به اين که استفاده از دستگاه هاي استخراج کننده ارزديجيتال (ماينر و بيت کوئين) مصارف بالاي برق رابه همراه دارد ، مقابله با قاچاق این دستگاه ها به صورت ویژه و مشترک در دستور کار اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی ، امنيت اقتصادي و اداره تعزیرات حکومتی استان البرز قرار دارد و با جدیت با اخلال گران اقتصادی برخورد می شود .

اشتراک گذاری
ثبت دیدگـاه
Captcha
دیدگاه های کاربران