Menu Close Menu

کلاهبردار پیامک جعلی را شناسایی کنید

کلاهبردار پیامک جعلی را شناسایی کنید

پلیس آگاهی استان با انتشار تصویر متهم کلاهبردار حرفه ای به شیوه ارائه پیامک جعلی واریز وجهاز شهروندان خواست : چنانچه با این شیوه و یا از سوی این فرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند جهت شناسایی متهم و طرح شکایت به پایگاه یکم پلیس آگاهی مراجعه کنند.

سرهنگ محمد نادربیگی رئیس پلیس آگاهی استان البرز با اعلام این خبر گفت : در پی ارجاع تعداد زیادی پرونده شکایت مالکان فروشگاه ها و مغازه های خواربارفروشی در شهرهای کرج و فردیس به پایگاه یکم پلیس آگاهی استان مبنی بر کلاهبرداری از آن ها با شیوه  ارائه پيامک جعلي واريز وجه به حساب فروشندگان در قبال خرید کالا ، موضوع تحت بررسی قرار گرفت .
وی افزود : بر اساس اظهارات مالباختگان ، متهم به همراه يک نفر خانم به مغازه و فروشگاه ها مراجعه و پس از خريد کالا به فروشنده اعلام می کرد که مبلغ را از طريق موبايل بانک پرداخت مي کند که پس از دریافت شماره کارت بانکي شخص فروشنده و وارد کردن آن در اپيليکيشن مربوطه و نمایش مشخصات صاحب کارت اقدام به گرفتن عکس از صفحه نموده و ادامه عمليات انتقال وجه را متوقف و بانشان دادن تصوير تراکنش به فروشنده وانمود می کرد که پول را به حساب وی واریز کرده در حالي که انتقال وجه انجام نشده بود .
این مقام انتظامی گفت: کارآگاهان پایگاه یکم با انجام تحقیقات گسترده ، در نهایت متهم را که قصد خرید از یکی از فروشگاه های سطح شهر کرج را داشت شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند .
سرهنگ نادربیگی افزود : متهم در بازجویی های کارآگاهان به 10 فقره کلاهبرداري از شهروندان به اين شيوه در سطح شهرهای کرج و فرديس اعتراف کرد .
رئیس پلیس آگاهی استان البرز در پایان گفت : به منظور شناسایی سایر شکات  ، بازپرس شعبه 19 دادسرای ناحیه 3 کرج  دستور چاپ تصویر بدون پوشش متهم را در رسانه هاي جمعي صادر کرده است ، بنابراین از شهروندانی  که به این شیوه و یا توسط این فرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند درخواست می شود تا جهت پیگیری شکایت خود به پایگاه یکم پلیس آگاهي استان البرز واقع در کرج - 45 متري کاج - بلوار وليعصر(عج)- جنب کلانتري 30 اسلام آباد مراجعه کنند.

اشتراک گذاری
ثبت دیدگـاه
Captcha
دیدگاه های کاربران