Menu Close Menu

سرنوشت «گل ریحان البرز» در هاله ای از ابهام

سرنوشت «گل ریحان البرز» در هاله ای از ابهام

فوتبال ورزشی مهیج است و کمتر کسی را می توان در دنیا پیدا کرد که گوشه چشمی به این ورزش نداشته باشد و یا حداقل نام بازیکنان تیم ملی کشورش را نداند.

کشور ما نیز از این ورزش هیجان انگیز بی بهره نیست و توانسته در سطح آسیا و جهان حرف‌های زیادی در فوتبال برای گفتن داشته باشد و استعدادهای زیادی نیز در این رشته ورزشی پرورش دهد.

در تیم ملی جمهوری اسلامی ایران، بازیکنان فوق العاده ای از استان‌های سراسر کشور هستند، بازیکنانی که به بالا بردن پرچم پر افتخار کشورمان است.

در میان استان‌های کشور، البرز استانی است که استعدادهای بسیاری در رشته فوتبال دارد و طی سال‌های اخیر نشان داده که می‌تواند از آنچه که هست بالاتر برود.

این استان حدود ۲۵۰ تیم فوتبال و فوتسال دارد، که توجه بیشتر به این تیم‌ها می‌تواند سر منشأ استعداد یابی شود، استعدادهایی که در آینده نه چندان دور خواهند توانست برای کشورمان افتخار آفرینی کنند.

با وجود استعدادهای برتر فوتبال البرز، این استان هنوز نتوانسته یک تیم به لیگ برتر بفرستد و آرزوی لیگ برتری شدن سال‌ها است که بر دل مردم ایران کوچک مانده است.

تیم فوتبال گل ریحان البرز که پیش از این با نام اکسین البرز در رقابت‌های فوتبال کشوری حضور می‌یافت، تنها تیم این استان که در لیگ دسته یک کشور حضور دارد.

در هر فصل جدید نوید لیگ برتری شدن این تیم و تحقق آرزوی دیرینه را می‌دهند، اما بنا به دلایلی این آرزو محقق نشده است.

در فصل قبل لیگ دسته یک فوتبال کشور، گل ریحان البرز با وجود تمامی تلاش و پیروزی‌هایی که کسب کرده بود نتوانست از لیگ یک صعود کند و به جایگاه سوم جدول بسنده کرد.

اگر چه مسئولان این باشگاه و حتی سرمربی و هواداران این تیم امیدی به صعود آن به لیگ برتر داشتند، اما در نهایت با چند تغییر و استعفا در کادر سرمربی گری این تیم و به دنبال آن حواشی ایجاد شده، گل ریحان در فصل قبلی هم نتوانست صعود کندو آرزوی لیگ برتر بقار دیگر رنگ باخت.

در حالی که نزدیک به شروع فصل جدید لیگ دسته یک فوتبال کشور هستیم و بازار نقل و انتقال‌ها داغ و بازیکنان در حال تمرین برای آغازی شروعی دوباره هستند، گل ریحان البرز در کما به سر می‌برد و خبری از فعالیت ورزشی این باشگاه به گوش نمی رسد.

تکلیف گل ریحان البرز به عنوان تنها تیم فوتبال استان در لیگ دسته یک کشور، در فصل جدید چه می‌شود؟ برخی اخبار در فضای مجازی نشان از بروز برخی اختلافات و حواشی می‌دهد، حواشی که می‌تواند جایگاه گل ریحان را از آنچه که هست به خطر بیاندازد و فوتبال البرز را تنزل دهند.

بر این اساس در گفت و گو با مدیر عامل باشگاه گل ریحان البرز آخرین وضعیت این تیم را جویا شدیم.

حمید حمزه لو  گفت: به دنبال ایجاد حواشی نیستیم، گلایه‌هایی داریم که برخی این گلایه‌های کوچک را بزرگنمایی کرده اند.

وی اضافه کرد: تمامی هدف ما این بوده که این تیم صعود کند و حداقل تقاضای ما از مسئولان ورزش استان نیز همکاری بوده است.

حمزه لو اظهار داشت: این در حالی است که همکاری از سوی مسئولان ورزش و فوتبال استان دیده نمی‌شود و اگر این عدم همکاری ادامه داشته باشد، یا امتیاز تیم را واگذار می‌کنیم و یا امسال تیم داری نمی‌کنیم.

وی با بیان اینکه در شرایط تنگنا قرار داریم، افزود: نیاز گل ریحان البرز، برجسته شدن در مطبوعات و رسانه‌ها نبوده، بلکه نیاز ما این بوده که امکانات ورزشی استان در اختیار تنها تیم البرز در لیگ دسته یک کشور قرار داده شود.

مدیر عامل باشگاه گل ریحان البرز افزود: در صورتی که این تیم مدیریت نشود، گل ریحان از دسته یک به دسته سوم کشور سقوط می‌کند و این برای آینده فوتبال این استان خوب نیست.

وی ادامه داد: زمین در اجاره ما بود، اما با برگزاری چندین مسابقه از سوی تیم‌های دیگر منجر شد تا این زمین آسیب ببیند و از نظر فنی قابل استفاده نباشد، اما به دلیل نبود شرایط چاره‌ای جز استفاده از این زمین را نداشته ایم.

حمزه لو گفت: در فصل قبل برخی نیز برای انتخاب سرمربی تیم دخالت می‌کردند و با یکی از مربی‌ها برای سرمربی گری تیم گل ریحان صحبت‌هایی نیز کرده بودند.

وی ادامه داد: فصل نقل و انتقال‌ها شروع شده و تیم‌ها به دنبال یارگیری هستند، این در حالی است که فوتبال البرز درگیر حواشی شده است.

این سخنان حمزه لو در حالی است که دبیر هیأت فوتبال البرز نظرات متفاوت‌تری ارائه می‌دهد و معتقد است که تمامی امکانات و نیازهای این تیم را در اختیار آنها قرار داده‌اند.

دبیر هیأت فوتبال البرز افزود: هیأت فوتبال استان همکاری‌های لازم را برای برگزاری هر چه بهتر مسابقات به میزبانی تیم گل ریحان در اختیار آنها قرار داده است.

محمد حشمتی افزود: وجود انضباط کافی و رضایت مردم و مسئولان نشان از شرایط خوب میزبانی در استان داشته است.

وی اضافه کرد: در خصوص ادعای مدیر عامل این باشگاه مبنی بر وصول هزینه سنگین برای برگزاری بازی‌ها، این ادعا را تکذیب و بیان می‌کنیم که تمامی پرداختی‌ها مطابق با قرارداد بین گل ریحان و هیأت فوتبال بوده است.

حشمتی گفت: تمامی هزینه‌ها به جهت پرداخت تمامی بخش‌ها برای برگزاری بازی‌ها بوده و اسناد مالی آنها نیز وجود دارد.

وی ادامه داد: بر خلاف نظر مدیر عامل این باشگاه، هیأت فوتبال استان در هیچیک از موارد داخلی باشگاه از جمله انتخاب سرمربی و یا بازیکنان دخالتی نداشته و نخواهد داشت.

دبیر هیأت فوتبال البرز اظهار داشت: امتیاز گل ریحان البرز طبق ماده ۵ کمیسیون متعلق به این استان است و کسی حق ندارد که آن را از استان خارج کند.

حشمتی افزود: هدف هیأت فوتبال حمایت هر چه بیشتر از این تیم طبق ضوابط قانونی و کمک به پرورش جوانان موفق را بر هر امر دیگری ترجیح و رسالت خود را خدمت به فوتبال استان می‌داند.

وی با بیان اینکه رسالت ما تیم داری نیست و ما تنها مجری هستیم گفت: تمامی بازی‌ها طبق قرارداد انجام شد، از حاشیه خودداری و با هر حاشیه‌ای مقابله می‌کنیم.

گل ریحان تنها تیم البرز در لیگ دسته یک کشور است، عدم مدیریت درست می‌تواند ضربه جدی به این تیم وارد سازد، با این اوصاف انتظار می‌رود که مسئولان ورزشی استان با احساس مسئولیت بیشتری نسبت به این تیم وارد عمل شده و فوتبال البرز را یاری سازند.

اشتراک گذاری
ثبت دیدگـاه
Captcha
دیدگاه های کاربران