Menu Close Menu

وعده های دروغین اقامت در کشورهای همسایه

وعده های دروغین اقامت در کشورهای همسایه

فردی که با وعده های دروغین اقامت در کشورهای همسایه از طعمه های خود کلاهبرداری می کرد با تلاش ماموران پلیس آگاهی شهرستان ساوجبلاغ دستگیر شد.

سرهنگ مهدی فضلی علیشاه فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ با اعلام این خبر گفت: درپی ارجاع یک فقره پرونده کلاهبرداری با موضوع ترغیب افراد به سفر به کشورهای خارجی پیگیری موضوع به صورت ویژه دردستور کار پلیس آگاهی شهرستان ساوجبلاغ قرارگرفت.
وی افزود: در تحقیقات اولیه کارآگاهان پلیس آگاهی مشخص شد که با توجه به ارتباط دوستي قديمي مالباخته و متهم و به علت بيماري و شرایط خاصی که داشته ، نامبرده را ترغيب به سفر به کشور های همسایه جهت مداوا و تشکیل یک زندگی مرفه می کند .
سرهنگ فضلی علیشاه ادامه داد: مالباخته که فریب متهم را خورده بود با فروش منزل پدري اش وقرض گرفتن از آشنايان کشور را ترک کرده و متهم نیز در خارج از کشور با حيله ونيرنگ مقدار 500 میلیون ریال وجه و اموال شخصی وي را گرفته ومتواري مي شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی این شهرستان با انجام اقدامات پلیسی ، متوجه بازگشت و مخفی شدن متهم در یکی از روستاهای ساوجبلاغ شدند که در یک فرصت مناسب با هماهنگی مقام قضائی نامبرده دستگير و به پلیس آگاهی منتقل شد.
این مقام انتظامی اظهار کرد: متهم که دارای سوابق کیفری متعددی است پس از آزادی از زندان با شناسایی دوستان و آشنایانی که تمایل به اقامت در خارج از کشور را داشته و یا دچار بیماری بوده و قصد سفر به خارج از کشور برای مداوا را دارند با ترفند خاصی اعتماد آن ها را جلب کرده و پس از خارج کردن سرمایه های مالباختگان از کشور به بهانه خرید خانه و یا پرداخت هزینه های اقامت ، تمام دارایی ها آن ها را گرفته و متواری می شد .
سرهنگ فضلی علیشاه در پایان به شهروندان توصیه کرد: در مواجه با افرادی که با وعده های واهی قصد ترغیب افراد به اقامت کشورهای خارجی را دارند از صحت ادعای آن ها اطمینان حاصل کرده و درصورت تمایل برای سفر به کشورهای خارجی از آژانس های مسافرتی مجاز استفاده کنند.

اشتراک گذاری
ثبت دیدگـاه
Captcha
دیدگاه های کاربران