Menu Close Menu

رقابت های اسکی اسنوبرد به میزبانی دیزین لغو شد

رقابت های اسکی اسنوبرد به میزبانی دیزین لغو شد

نخستین دوره مسابقات قهرمانی کشور در بخش نوجوانان و جوانان که قرار بود ازامروز پنجشنبه به میزبانی پیست بین المللی دیزین کرج آغاز شود، لغو شد.

رئیس هیات آلپاین البرز  گفت: این دوره از مسابقات در رشته اسنوبرد مارپیچ بزرگ قرار بود از امروز به مدت 2 روز در پیست بین المللی دیزین آغاز شود که به دلیل بدی آب و هوا لغو شده است.
صادق کلهر با بیان اینکه زمان برگزاری این رقابت ها هنوز مشخص نشده است ،اظهار داشت: 30 ورزشکار زن و مرد از استان های تهران، البرز، اصفهان، همدان و فارس قرار بود که در این دوره از رقابت ها شرکت داشته باشند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری رقابت های المپیک زمستانی جوانان در سوئیس گفت: به منظور شرکت در این رقابت ها که بهمن ماه در لوزان سوئیس برگزار می شود، هفته ای سه روز اردوی جوانان در پیست بین المللی دیزین برگزار می شود.
کلهر گفت: هشت نفر اسکی باز زن و مرد در این اردو با هدف آمادگی برای شرکت در رقابت های سوئیس شرکت دارند.
پیست بین المللی دیزین به عنوان یکی از جاذبه های ورزشی تفریحی البرز، بزرگترین پیست ایران و خاورمیانه بوده و در فصل سرد و گرم سال میزبان رقابت های کشوری و بین المللی است.
این پیست واقع در 70 کیلومتری شمال شرقی کرج دارای سه تله کابین، 2 تله سیژ، هفت تله اسکی بشقابی و یک تله اسکی چکشی است که مجهزترین پیست ایران به شمار می رود. 
ارتفاع این پیست بین 2 هزار و 650 تا سه هزار و 600 متر و بهترین زمان اسکی روی برف در آن اوایل آذر تا اواخر اردیبهشت ماه است، در پیست بین المللی دیزین 2 هتل، 19 کلبه و پنج رستوران وجود دارد. 
با شروع فصل سرما و ریزش برف، هر ساله شاهد برگزاری مسابقات ملی و بین المللی به میزبانی این پیست هستیم که نشان از ظرفیت های بالای پیست بین المللی دیزین دارد .
دوچرخه سواری کوهستان، تیراندازی با کمان، کایت سواری، باغ گل و گونه‌های نادر گیاهان کوهستانی از دیگر جاذبه های این پیست بین المللی است. 
همچنین اسکی روی چمن، نیمه دیگر بزرگترین پیست بین المللی خاورمیانه است که در صورت آشنا کردن هر چه بیشتر جوانان به ورزش اسکی روی چمن و ظرفیت های این پیست، می توان شاهد پرورش استعدادهای جدید بود.
بهترین زمان برای اسکی روی چمن در این پیست از 15 خرداد تا 15 شهریور است و اگر برف نبارد تا مهرماه هم امکان برگزاری مسابقات اسکی روی چمن در آن وجود دارد.

اشتراک گذاری
ثبت دیدگـاه
Captcha
دیدگاه های کاربران